Saç sağlığı için neler yapmalı?

Sac sagligi icin neler yapmali

Bu soru çoğu insanın uzmanlara danıştığı ve internette arattığı bir konu. Günümüzde saç bakımı çok önemli bir hal almış durumda ve televizyonlar
da gösterilen reklamların çoğu da artık saç bakımını ilgilendiriyor. Özellikle piyasa da sağlıksız ve kimyasal bir çok şampuan ve sabun olmasından dolayı insanlar da kepeklenme, saç dökülmesi, saç beyazlaması görülmesi hayli artmış durum da.

Saç beyazlaması genetik mi yoksa doğal mı?

Tabi bunun birde genetik sebepleri var; eğer kişinin ailesinden veya akrabalarından erken yaşta saç dökülmesi ve beyazlaması yaşayan varsa ve bunun kendisinde de olması halinde yüksek sebeple bu rahatsızlığın genetik olduğunu gösterir. Her ne kadar günümüzde şampuan firmaları bu
rahatsızlıklar için özel ürünler çıkarıyor olsa da çoğu sadece reklamdan ibaret ve saçı tedavi etmediği görülüyor, bu nedenle çoğu kişi kullanacağı ürün için uzmanlara danışma gereği duymakta.

Şampun kullanmak saç bakımı için yeterli mi?

Uzmanların çoğunun ortak cevabı ise şampuanların yoğun kimyasal içerdiği ve tedavi yönünden yetersiz kaldığı, ancak sabunların şampuanlara göre daha doğal ürünler ile üretildiği ve saçın dökülme ve beyazlama sorunlarına daha iyi geldiğinin gözlemleniyor. İşte bu yüzden bebeksi sabun ve türevi ürünler de insanların bu sorununa çözüm bulmakta işe yarıyor.

Bir çok faydaya yarayan bu sabunlar aynı zamanda saçların dökülmesi ve beyazlamasını da önlemekte. Ayrıca bu tip sorunlarla karşılaşan insanlara yönelik yapılan anketler ve çalışmalar da bize gösteriyor ki sabun, şampuana karşı daha çok güven veriyor.

Bebeksi sabun saç bakımına iyi gelir mi?

Şeffaf Sabun’un Aloa Vera gibi tamamen doğal ve organik bitkilerden üretilirken, şampuanlar ise kimyasal karışımlardan üretiliyor. Bu aslında şampuan kullanmamak için yeterli bir gerekçe.

Bütün bunlar bize net bir şekilde göstermektedir ki saçların da dökülme ve beyazlaması yahut egzema, kepek, saç derisinde kabuklanma gibi rahatsızlık yaşayan kişiler günümüz de ve gelecekte doğal bakım sabunlarına
daha çok yöneliyor ve yönelecek.