Sivilce ve sabun

Sivilce ve bebeksi sabun

Sivilce halk ağzında sıkça kullanılan genel bir tabirdir, tıp biliminde ise adı akne olarak geçmektedir. Başta yüz bölgesi olmak üzere ciltin ve bedenin farklı bölümlerinde önce gözeneklerin tıkanmasıyla başlayan, ardından yağ bezlerinin oluşmasıyla devam eden sürecin sonunda sivilce meydana gelir.

Bir çoğumuzun da yaşadığı üzere ergenlik döneminde başlayan ve zaman geçtikte azalan sivilceler bazı rahatsızlıklar ile de tekrardan kendini hatırlatmakta.

Sivilce neden olur?

Bunun aslında bir çok farklı nedeni var ama en çok görülen bazı durumlar şöyle; yoğun ve stresli çalışma, uyku düzensizliği, dengesiz beslenme, aşırı yağlı yiyecek tüketimi ve aileden kalma genetik faktörler.

Ergenlik çağı itibariyle vücutta ilk defa görülen sivilceler aslında korkulacak bir şey değil. Bazen ciltte kızarık yöntemiyle kendini gösteren sivilceler sırt, parmak, boyun, yüz, kol, ayak gibi farklı organlarda da kendini gösterir.

Sivilce nasıl geçer?

Çoğunlukla zaman içerisinde geçen sivilce lekeleri bazen özel gereksinimler isteyebilir. Sabun ve türevi doğal ürünlerin kullanılmasıyla birlikte 1-2 hafta içerisinde yüz bölgesinde pürüzsüzlük oluşacak ve sivilce o bölgeden gitmiş olacaktır.

Yüzdeki sivilce nasıl geçer? Yüzde sivilcenin olduğu bölgeye bebeksi sabun ürününü yumuşak bir şekilde sürmek yeterlidir. Önce kızarıklığı götürecek sonra da yüzdeki sivilceyi geçirecektir.

Sivilce nasıl geçer? sorusunun tek cevabı yok aslında. Sabun akla ilk gelen ve en doğru çözüm ama başka alternatifleri de var. Bunların bazıları ise krem ve doğal karışımlar da kullanılabilir.

Akne tedavisi olarak anılan yöntem de bir çözüm. Doktorunuzun onayı ve muayenesi gerçekleştikten sonra tıbbi olarak da bu senaryo tercih edilebilir. Sağlık her şeyden önce gelir!

Sivilce ve bebeksi sabun

Bebeksi sabun doğal ve bitkisel bir üründür. Saf ve temiz bileşenleriyle yüzünüzde bulunan her türlü sivilce ve akne lekesini yok etmede ve temizlemede bir numaralı tercihiniz. Bebeksi bir cilte sahip olmak sizin en büyük hakkınız..

Burada dikkat edilmesi gereken nokta sabunun cildi kurutmadan bu işlemleri yapmasıdır.